A Tea Party mozgalom a kormány méretének és hatáskörének jelentős csökkentésére összpontosít. A mozgalom a kormányzati felügyelet nélkül működő nemzetgazdaságot hirdeti. A mozgalom céljai közé tartozik a szövetségi kormány méretének korlátozása, a kormányzati kiadások csökkentése, az államadósság csökkentése és az adóemelések elleni küzdelem.
CONSTITUTION PARTY (CP)-.-ALKOTMÁNY PÁRT-.-,egy olyan politikai párt az Amerikai Egyesült Államokban, amely az Egyesült Államok alkotmánya elveinek és szándékainak vallásilag konzervatív értelmezését támogatja. A párt platformja az Alkotmány eredeti értelmezésein alapul , és olyan elvek alapján alakult, amelyekről úgy véli, hogy a Függetlenségi Nyilatkozatban, a Bill of Rightsban, az Alkotmányban és a Bibliában szerepeltek.
JUSTICE PARTY (JP)-.-IGAZSÁGOSSÁG PÁRT-.-egy politikai párt az Amerikai Egyesült Államokban. Az Igazságosság Pártjának egyik fő célja a vállalati uralom és más koncentrált vagyon eltávolítása a politikából.
GREEN PARTY (GPUS)-.-AMERIKAI EGYESÜLT ÁLLAMOK ZÖLD PÁRTJA az Egyesült Államok zöld állambeli politikai pártjainak szövetsége. A párt a zöld politikát, különösen a környezetvédelmet támogatja. Politikai ideológiája az erőszakmentesség, társadalmi igazságosság, részvételi demokrácia, alulról építkező demokrácia, háborúellenesség, rasszizmusellenesség, ökoszocializmus.NEW AGE-.-ÚJ KOR vagy ÚJ KORSZAK-. -egy az 1970-es években az Egyesült Államokbeli Kalifornia államban létrejött utópisztikus mozgalom. A New Age egyfajta „láthatatlan vallás”, amit a nem intézményesült transzcendens világnézet, a vallás, a filozófia, az asztrológia és a tudomány sajátos összekeverése jellemez. A New Age továbbá utal arra is, hogy nézeteik szerint a Föld a Halak korszakából a Vízöntő korába lépett, ami így egy új világ, egy új kor kezdete.
A mozgalom vallásjellege erősen vitatott. Ellentétben más vallásokkal, ennek nincs leszabályozott dogmarendszere, a hangsúly az egyénen van, akinek a saját lelki útját kell követnie, meg kell tanulnia egy kozmikus egész részeként élni, és ezen tudatbővülés állandó folyamatában kell mélyebb ismereteket szereznie a világról, így az erőszakon alapuló gondolkodást fel kívánja váltani az együttműködésre való törekvés. Egyes ágai viszont nagyon is zárt rendszert képviselnek. A New Age a keleti vallások, pogányság és spiritualizmus által befolyásolt egyéni és személyes hitek széles sávjának gyűjtőneve, mely egy új fejlődő vallás jegyeit mutatja ugyan, de napjainkban lelki keresők, tanítók, gyógyítók és más résztvevők laza hálózatának tekinthető, de ettől még kihívást jelent a történelmi egyházakra nézve.
A New Age magába foglal több spirituális és vallási hagyományt, többek között a panteizmust, a monoteizmust együtt a politeizmussal, de a tudományt is, a pszichológiát, a csillagászatot, a Gaia-elméletet, vallja továbbá az ökológia, a környezetvédelem fontosságát is. A New Age gyakorlatok és filozófiák gyakran merítenek inspirációt több világvallásból, mint például a buddhizmus, a taoizmus, a kereszténység, a szúfizmus, a judaizmus (onnan különösen a kabbala), valamint érezhető rajta a kelet-ázsiai vallások, az ezotéria, a gnoszticizmus, az idealizmus, az újpogányság, a spiritizmus és a teozófiai hatások is.
A New Age alapelvei.:.
- Panteizmus, kozmosz-hit (Kozmosz = Isten)
- Monizmus (minden egy)
- Önmegváltás
- „Magasabb tudatállapot” elérése
- „Kozmikus tudat” (globális gondolkodás)
- Asztrológiai szemlélet
- Reinkarnációs hit (lélekvándorlás)
- Energia-miszticuzmus
- Evolúciós elmélet elfogadása
- Szinkretizmus (irányzatok, vallások összekeverése)
- Kapcsolat túlvilági, vagy kozmikus lényekkel (spiritizmus, démonizmus, UFO-hit)
- Mágia (szert tenni szellemi hatalomra, paranormális képességre, levitáció)
- Kövek, kristályok hatásába vetett hit
- A „tudatalatti” hatalma
- A homoszexualitás elfogadása
- A feminizmus támogatása, a nőiesség, a „női elv” előtérbe helyezése
- Meditációs gyakorlatok (befelé irányuló lélektani technikák)
- Pozitív gondolkodás és hipnózis (önszuggesztió és a regressziós hipnózis)
- Guruk (mesterek nagy szerepe)
- A „szellemi” mesterek, tanítók megjelenése a szellemvilágból
- A Gaia-elmélet vallása („a világ meggyógyítása”)
- Az igazság viszonylagosítása (az egység-elv alapján)
- A „bűn” eltüntetése (minden csak nézőpont kérdése)
HUMANISTA MOZGALOM önkéntesekből álló, újhumanizmus szerinti (szekuláris humanizmuson alapuló) nemzetközi szerveződés, amely a társadalmi erőszakmentesség és előítélet-mentesség érdekében kampányol.
A Humanista Mozgalom alapelvei.:.
- Az emberi lény, mint legfőbb érték
- Minden ember egyenlőségének az elismerése
- A személyes és kulturális különbségek elismerése
- Az emberi tudás fejlődésének támogatása az abszolút igazságok elfogadásával szemben
- A vélemény-, szólás-és vallásszabadság elismerése
- Az erőszak elutasítása